Pedometrenin ayakta kullanılması, takılma zorluğu, ürünün kısa ömürlü olması ve hayvana zarar vermesi gibi sorunları ortaya çıkarmaktadır. ACTIMOO, pedometrenin hayvanların boyunlarına takılmasını tavsiye eder.

Her hayvanın haraketliliği farklıdır. Hayvanı tanımak için belirli bir süre izlemek gerekir. 5 gün içerisinde pedometre kızgınlığı yakalamak için hazır olur.

ACTIMOO, hayvanınızın hareketliliğini takip eder. Kızgınlık zamanında hayvanların hareketlilik artar. Gizli kızgınlıklarda hareketlilik artışı siz göremesenizde tespit edilerek kaydedilir. ACTIMOO başarısı çiftlik standartları ve hayvan sağlığına bağlı olmak üzere farklılık göstermektedir. İdeal çiftlikte başarı oranı %80 üzerindedir.

ACTIMOO kurulumu oldukça basit bir işlemdir. Yetiştirici yardım almadan kolaylıkla kurulumu yapabilir. ACTIMOO kutu içerisinden çıkan Kullanım Kılavuzu ve Kurulum Bilgilendirmesi kurulum için sizi yönlendirecektir.

Hayvanların sürekli bağlı olması, kızgınlığa bağlı oluşacak hareketlilik artışını azaltacaktır. Kızgınlık teşhis başarısını etkilese de kullanılabilir. Sağımda bağlanan hayvanlarda sorun teşkil etmez.

Evet, ürün sağmal hayvanların dışında düvelerde de kullanılır. Mevcut bir sağımhaneye gerek olmadan çalışan bir sistem olduğundan dolayı kullanım alanı mevcuttur.

ACTIMOO hayvanlarınızın kızgınlığını takip etmektedir. GPS özelliği olmadığı için konum bulmaz.

Tohumlama sonrası pedometreyi sıfırlayarak başka hayvanda kullanabilirsiniz.

ACTIMOO sizin adınıza takılı olduğu hayvanı sürekli anlık takip eder. Sistem kızgınlığı yakaladığı anda otomatik olarak cep telefonunuza SMS gönderir. Dolayısıyla sizin sürekli sisteme girip takip etmenize gerek kalmayacaktır.

ACTIMOO okuyucu içerisinde GSM hattı takılı halde gelir. Sistemin çalışması için ekstra bir internet erişimine gerek yoktur.

ACTIMOO okuyucu içerisinde elektrik kesintilerine karşı bataryası ile gelmektedir. Batarya sistemi elektriğin olmadığı saatlerde devreye girerken, elektrik gelmesi ile beraber otomatik olarak şarj olmaya başlamaktadır. Okuyucu içerisinde bulunan pil süresi ortalama 6 saattir.

Kullanılan pedometrenin ömrü, veri alışverişine bağlı olarak değişmekle birlikte 3 senedir. Pedometre pilleri sadece merkezde değiştirilebilir.

Evet eklenebilir. Bir okuyucu ile 100 pedometre kullanılabilmektedir.

Pedometre ile Okuyucu arası iletişim, cihazların bulunduğu ortamdan doğrudan etkilenir. Metal içeriği yoğun ya da çok kalın duvarlarda sinyal gücü zayıflar. Okuyucu hayvanların olduğu yere montajının yapılması gerekir.

Sistemin devreye alınması ile ilk iki yıl ücretsizdir. Devam eden yıllarda pedometre başına aylık 5 TL ücretlendirme ile hizmet sağlanacaktır.

Kızgınlık bildirimi size geldikten sonra uygun tohumlama zamanı başlayacaktır. Veteriner Hekiminizi çağırıp, hayvanınızı muayene ettirmelisiniz.

App veya Google Store’dan ücretsiz ACTIMOO Mobil Uygulama ile hayvanların hareket grafiklerini izleyebilirsiniz.